26 czerwca 2026 r. w biurze poselskim w Olsztynie spotkałem się z Posłem na Sejm RP Panem Pawłem Papke. Celem spotkania było omówienie bieżących oraz planowanych inwestycji na terenie gminy Kolno. W trakcie rozmów ustalono najważniejsze potrzeby rozwojowe naszego samorządu, kierunki dalszego rozwoju oraz informacje dotyczące złożonych wniosków o dofinansowanie inwestycji.
Istotnym punktem spotkania była również promocja gminy w ramach Szlaku Świętej Warmii. Omówiono kwestie związane z oznakowaniem szlaku.
Ponadto, poruszono zagadnienia dotyczące niezbędnych inwestycji infrastrukturalnych, służących poprawie warunków dla mieszkańców i turystów, w szczególności w zakresie rozwoju infrastruktury turystycznej, podniesienia jakości przestrzeni publicznej oraz zwiększenia atrakcyjności gminy jako miejsca wypoczynku i aktywnej turystyki.
Spotkanie miało charakter merytoryczny i stanowiło okazję do przedstawienia najważniejszych potrzeb inwestycyjnych gminy oraz omówienia możliwości współpracy i pozyskiwania środków zewnętrznych na realizację planowanych przedsięwzięć. Bardzo dziękuję za konstruktywną rozmowę.
Wójt Gminy Kolno
/-/ Mariusz Wrona












