logo firmy Koma

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH GMINA KOLNO 2022 r.

Nieruchomości zamieszkałe jednorodzinne i wielorodzinne – miejscowości LISTOPAD
GÓRKOWO, LUTRY, WĄGSTY, WYSOKA DĄBROWA, WÓJTOWO 15 (wtorek)
TEJSTYMY, KOLNO, GÓROWO, KRUZY 17 (czwartek)
RYN RESZELSKI, OTRY, SAMŁAWKI, KABINY, KOMINKI, TARNINY, BĘSIA, WÓLKA, OTERKI 17 (czwartek)

Odpady wielkogabarytowe będą odbierane po uprzednim zgłoszeniu miejsca ich wystawienia do Urzędu Gminy Kolno nie później niż do godziny 12:00 dnia poprzedzającego odbiór.

Gabaryty - czym są?
Zgodnie z definicją odpadów wielkogabarytowych – to odpady komunalne powstające w naszych domach, które ze względu na duże rozmiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych pojemnikach.

Gabaryty - co można wystawić?
Do odpadów wielkogabarytowych zaliczamy m.in.:
- stare meble
- plastikowe meble
- dywany i wykładziny
- materace
- drewnianą stolarkę budowlaną, bez wkładów okiennych
- wózki dziecięce
- deski do prasowania
- duże instrumenty muzyczne
- wózki i łóżeczka dziecięce
- kojce dla dzieci, przewijaki
- deski meblowe
- karnisze
- duże zabawki bez elektroniki np. koń na biegunach
- meble ogrodowe
- duże donice
- drewniane skrzydła drzwi (bez szkła, futryn, ościeżnic)

Co nie należy do odpadów wielkogabarytowych?
Często zaliczane do odpadów wielkogabarytowych są śmieci, które należą do pozostałych grup odpadów. Te ze względu na swoje duże rozmiary, mogą mylnie być traktowane jako “gabaryty”.
Wśród nich najczęściej wyróżniamy elementy wyposażenia łazienki i toalety czyli wanny, muszle klozetowe, umywalki czy prysznice.
Tego rodzaju śmieci są traktowane jako odpady poremontowe.
Dodatkowo w dniu zbiórki gabarytów nie wystawiamy również: grzejników, płytek, zużytego sprzętu elektronicznego, rowerów, rolet, części samochodowych w tym opon, motorowerów, kosiarek spalinowych, odpadów budowlanych, odpadów ogrodowych, worków na śmieci lub kartonów z odpadami domowymi, folii ogrodowych i rolniczych.

Pamiętaj! Odpady wielkogabarytowe należy wystawić w dniu wywozu najpóźniej do godz. 6.00 rano lub w dniu poprzedzającym wywóz.
Każdy właściciel nieruchomości, który chce się pozbyć odpadów powinien wystawić je przed nieruchomość, tak aby operator mógł te odpady zabrać. Koniecznym jest, by dojazd do tych miejsc był nieruchomość, tak aby operator mógł te odpady zabrać. Koniecznym jest, by dojazd do tych miejsc był swobodny, aby pracownicy firm mogli podjechać samochodem ciężarowym bezpośrednio do miejsca, gdzie złożone są odpady.

KOMA OLSZTYN Sp. z o. o
(89) 526 26 26, 10-417 Olsztyn, ul. Towarowa 20 A
e-mail: olsztyn@koma.pl; www.koma.pl

Harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych Gmina Kolno listopad 2022 r.