Gminne obchody Narodowego

Święta Niepodległości zainauguruje Msza Święta w intencji Ojczyzny, która dnia 11 listopada 2023r. ( sobota) zostanie odprawiona w Kościele pw. Trzech Króli w Kolnie się o godzinie o 1000 . We Mszy św. wezmą udział poczty sztandarowe z OSP oraz Szkół Podstawowych. W trakcie Nabożeństwa młodzież z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lutrach zaprezentuje utwory nawiązujące w swej tematyce do Święta Niepodległości. Po Mszy Świętej udamy się na Plac Jedności i Pojednania, gdzie pod Krzyżem złożymy kwiaty i wspólnie odśpiewamy hymn państwowy.

13 listopada 2023r. ( poniedziałek) w GOK-u w Kolnie o godz. 9:45 odbędzie się Koncert Piosenki Patriotycznej i Wojskowej w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kolnie.

Serdecznie zapraszam wszystkich Mieszkańców naszej Gminy do czynnego udziału w uroczystych obchodach 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Piotr Szulc
Wójt Gminy Kolno