28 marca 2022 roku Gmina Kolno złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wamińsko-Mazurskiego w Olsztynie o udzielenie dotacji dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Kolno.

28 czerwca 2022 roku Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego podjął Uchwałę Nr XL/593/22 w sprawie udzielenia gminom z Województwa Warmińsko-Mazurskiego pomocy finansowej w formie dotacji celowych na dofinansowanie zadań w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Pomoc finansowa była przyznawana w trzech kategoriach:

1 kategoria - zakup samochodów ratowniczo - gaśniczych,

2 kategoria - budowa, rozbudowa, modernizacja remiz OSP,

3 kategoria - zakup sprzętu ratowniczego.

Marszałek Województwa na realizację zadania w kategorii budowa, rozbudowa, modernizacja remiz OSP przyznał nam 100 000 zł.

Podpisana umowa w dniu dzisiejszym jest kolejnym z kroków dążących do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy w możliwie największym stopniu. Możliwości strażaków-ochotników znacząco się zwiększą, dzięki czemu będziemy mogli sprawniej i efektywniej podejmować działania ratowniczo-gaśnicze znacząco, także zwiększy się potencjał i zakres działania ww. jednostek.

Realizacja otrzymanej dotacji ruszy już niebawem !