20 stycznia 2017roku uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Kolnie wraz z filią w Bęsi wzięli udział w akcji „Bezpieczny lód” nad Jeziorem Dadaj. Miała ona na celu przygotowanie dzieci, rodziców oraz opiekunów do zachowania szczególnych środków ostrożności podczas rozpoczynających się 23.01.2017r. ferii zimowych. Organizatorzy przygotowali dla uczestników moc atrakcji.

   Na plaży można było spotkać policjantów, strażaków, leśników oraz ratowników medycznych, od których dzieci mogły dowiedzieć się, na czym polega praca w tych formacjach. Jednak najważniejszym tematem było zimowe bezpieczeństwo. Uczestnicy festynów zobaczyli na żywo, co dzieje się z osobą, pod którą załamał się lód,  jak trudno jest o własnych siłach wydostać się na brzeg. Pokazy przygotowane przez policyjnych wodniaków, ratowników medycznych i strażaków mają być przestrogą dla najmłodszych i przesłaniem, że żadna grubość lodu nie jest bezpieczna. Lód jest zdradliwy i nie jest miejscem do zabawy.

   Poza oglądaniem specjalistycznych pokazów w wykonaniu służb mundurowych i medycznych, dzieci mogły sprawdzić nabytą wiedzę w trakcie prowadzonych konkursów. Na terenie plaży przygotowane były stoiska leśników dotyczące bezpieczeństwa na terenach leśnych oraz ochrony środowiska i ekologii. Uczestnicy mogli ogrzać się przy ognisku i posilić gorącą kiełbaską.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
http://www.kolno-gmina.pl/edukacja/aktualnosci/992-bezpieczny-lod-2017#sigProIdd78177e40a