W karnawale, w karnawale
               Wszyscy bawią się wspaniale,
       W karnawale każdy chce
             Tańczyć, śpiewać, bawić się”.

 

Karnawał to czas radości i zabawy. To właśnie podczas tego balu spełniają się wszystkie marzenia i każdy na krótką chwilę może wcielić się w ulubioną postać z bajki. Ten niezwykły dzień był wyczekiwany przez nas od wielu dni.

I tak 20.01.2017r. w świetlicy w Kruzach odbył się bal karnawałowy zorganizowany wspólnie z mieszkańcami wsi. Bardzo dziękujemy p. sołtys Monice Kajetaniak oraz radnej Emilii Sosnowej i wszystkim za pomoc w przygotowaniu zabawy.

Było nam niezmiernie miło, że Bal uświetnili swoją obecnością p. Piotr Duda z GOPS w Kolnie i p. Beata Wrona z Biblioteki Publicznej w Lutrach.

Tego popołudnia  pojawiały się kolorowe postacie. Wszyscy przebrali się za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, Indian, niesforne diabełki, kowbojów, Spider-Mana, Zorro, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Bal rozpoczęła parada, w której wszyscy z dumą prezentowali swoje stroje. Nie zabrakło muzycznych hitów na czasie, przy której nogi same rwały się do tańca. Wszyscy bawili się wesoło a uśmiech nie znikał z twarzy. W chwilach wypoczynku wodzirejki prowadziły konkursy np.: strzelanie do puszek, przechodzenie pod liną, zabawa z kręglami, ubieranie karnawałowego stwora, taniec wygibaniec z hula-hop. Po konkursowych atrakcjach był czas na słodki poczęstunek, herbatę i kawę.          

Kiedy czas zabawy dobiegł końca wszyscy z żalem opuszczali salę balową. Zabawa umożliwiła dzieciom, wychowawcom i mieszkańcom wsi spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom co było głównym celem tego balu.

            Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowaniu zabawy oraz stworzenie fantastycznej atmosfery. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy!

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
http://www.kolno-gmina.pl/edukacja/aktualnosci/990-niech-zyje-bal#sigProId5fc8365cf8